Czym sa sterowniki

sterowników urządzeń systemu Windows XP można uruchomić na wszystkich rodzajach sprzętu. Tryb Kernel jest również znany jako Hardware Abstraction Layer (HAL w skróconej formie).

Interfejs użytkownika systemu Windows XP

W porównaniu do swojego poprzednika systemu Windows 2000, Windows XP wyposażony bardziej ulepszone zadania oparte graficzny interfejs użytkownika, który jest opisany poniżej.

1. ostatnio dodane programy są podświetlone w menu startowym.

2. Za pomocą przycisków na pasku zadań systemu Windows z jednej aplikacji są połączone w jeden przycisk.

3. Explorer cechy oknie Zadanie oparte bocznych pasów.

4. Pasek zadań i inne paski narzędzi może być zablokowane, aby zapobiec przypadkowym zmianom.

5. niebieski trójkąt jest opisywany w Eksploratorze.

6. funkcje pulpitu cieni dla etykiet ikon.

7. dietetyczne rzucać cienie.

8. DirectX 8.0 mogą zostać przeniesieni do DirectX 9.0c.

Procesy 9. Start-up, logowania, wylogowania, hibernacji i uruchamiania aplikacji są znacznie szybsze w porównaniu do systemu Windows 2000.

10. przełączanie użytkownika, co pozwala użytkownikowi na zapisanie aktualnego stanu i otwarte aplikacje na pulpicie i umożliwiają innego użytkownika, aby zalogować się bez utraty tych informacji, jest szybszy.

11. Jeśli Aktualizacja sterownika nie działa zapisu do satysfakcji, nowy kierowca może zostać zastąpiony przez starszego.

12. funkcje sieciowe, takie jak Windows Firewall, NAT traversal API, Internet Connection Sharing integracji z UPnP, wsparcie dla większości modemów DSL, sieci peer to peer, mostkowanie sieci IPv6 i teredo są realizowane.

13. Component Object Model (COM w skróconej formie) jest rejestracja za darmo.

14. Funkcje multimedialne w formacie Windows Media są lepsze i Windows Media Center jest wprowadzany.

15. Kernel i zarządzanie energią jest lepsza.

16. Zabezpieczenia takie jak Credential Manager zasad ograniczeń oprogramowania oraz do szyfrowania systemu plików i ulepszeń Zapobieganie wykonywaniu danych są realizowane.

Rozwiązywanie problemów w systemie Windows XP

Jak w każdym innym oprogramowaniem Windows XP jest wyposażony w wiele błędów, niewykryte w fazie testowania. W przypadku, gdy użytkownicy napotkają żadnych problemów podczas korzystania z niego, obsługa komputera należy szukać w Internecie. Jednak Microsoft opublikował wiele pakietów serwisowych do naprawić błędy systemu Windows XP, poinformował z pola. Ostatni był z dodatkiem Service Pack 3, który został wydany w dniu 21 kwietnia 2008 roku i może zostać pobrane z witryny Microsoft Download Center. Mimo to, wiele problemów może wciąż pojawiają się, które mogą być rozwiązane za pomocą wsparcie online PC.

Artykuł dzięki: