Oprogramowanie uzytkowe

Oprogramowanie uzytkowe

Android jest sklasyfikowany jako mobilnego systemu operacyjnego telefonu, który jest używany w kilku telefonów komórkowych na całym świecie. Zbudowany na otwartym Linux Kernel, jest opracowany przez Android Inc., należąca do Google. Z opóźnieniem, platforma Android jest wykorzystywany w milionach urządzeń mobilnych w około 200 krajach na całym świecie. Jest uważana za najbardziej popularnej platformy mobilnej, jego baza użytkowników rośnie w tempie wykładniczym z każdym rokiem. Chociaż kilka innych systemów operacyjnych telefonów komórkowych są obecnie stosowane jak Windows Mobile, BlackBerry OS, iOS itp platformę Android staje się najbardziej popularnym i najszybciej rozwijającą się platformą mobilną na rynku telefonii komórkowej dla swoich ekskluzywnych funkcji. W dzień nie jest tak daleko, kiedy będzie łatwo pokonać swojego rywala firmy Apple iOS i BlackBerry OS z ogromnym marginesem. Pokażmy, dlaczego Android platforma mobilna jest uważana za najbardziej rozchwytywanych platformy mobilnej przez światowego rynku telefonii komórkowej.

Zalety korzystania z platformy Android

Oprogramowanie uzytkowe

Open source platformy systemowej W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych telefonów komórkowych, telefonów z systemem Android są wyposażone w oprogramowanie open source stosu. Daje to elastyczność deweloperów Android do tworzenia aplikacji, jak na ich wymagania. Aplikacje te mogą być tworzone w języku Java, ponieważ jest to język programowania dla telefonów z systemem Android najczęściej używane. Android telefony są atrakcyjne dla użytkowników, gdyż pozwala im dostosować swoje telefony, jak na ich wymagania w dowolnym momencie czasu.

Aplikacje – Ponieważ Android cieszy bezproblemową integrację z Google Apps, użytkownicy mogą uruchamiać wiele aplikacji android rozrywki lub aplikacji multimedialnych Androida na raz.
Artykuł dzięki: